فناوری – ویکیپدیا، دانشنامهٔ آزاد

بهترین و تازهترین ویدیوها، اخبار و مقالات تکنولوژی در حوزههای مختلفی از جمله گجتها و گوشیهای موبایل، اپلیکیشن و نرمافزار، تجارت الکترونیک، خوردو و حملونقل، زمین و محیط زیست، فناوری اطلاعات، نجوم، هوا فضا، هوش مصنوعی و رباتیک به صورت روزانه در بخش فناوری دیجیکالا مگ منتشر میشود. معمولا این اصطلاح به عنوان مترادفی برای کامپیوترها و شبکههای کامپیوتری استفاده میشود اما شامل شاخههای دیگر تکنولوژی مانند تلویزیون و تلفنها نیز میشود. در این نوشتار، نگاهی اجمالی به انتقال فناوری و تأثیر آن بر توسعه و اشاعه فناوریها خواهیم داشت و نقش واسطهها در تسهیل و تسریع بهکارگیری این فرآیند برای توسعه یک محصول جدید را مورد بررسی و تجزیهوتحلیل قرار خواهیم داد. با این حال، نقشهایی که واسطهها ایفاء میکنند، میتواند برای فرآیند، ارزش مضاعفی ایجاد نماید؛ چرا که واسطهها قادرند حضور ذینفعان مناسب را تضمین نموده و نیازها و منابع مورد نیاز آنها را پیشبینی نمایند. این امر به بانکها امکان میدهد بهصورت کارا دربارة تخصیص بهینة اعتبارات و تسهیلات اعطایی در کمترین زمان ممکن تصمیمگیری کنند. از دو کلمه tele که یک لغت یونانی و به معنی (ارتباطات مسافت دور) است و کلمه مدیسین (medicine) به معنای درمان و طب، تشکیل شدهاست، این علم و تکنولوژی مدرن به پزشکان امکان میدهد بیماران خود را در خانه بیمار از راه دور از طریق کامپیوتر و شبکههای ارتباطی چون اینترنت ویزیت و درمان کنند و تصویر و صدای بیمار، علائم حیاتی و حتی پارامترهای تخصصی لازم را دریافت و توصیههای لازم را صادر کنند.

مدیریت باید ازگام های فرایند تغییر به منظور افزایش امکان پذیری اجرای موفق آن آگاه بوده و بتواند یک راهبرد مناسب برای مواجه شدن با تغییر انتخاب نماید (Smith &cronje ,1992 ). اغلب راهبرد های تغییر با استفاده از مدل «کرت لوین» برای تغییر سازماندهی شده اند. ۵. جراحی از راه دور : انجام جراحی پزشکی بدون تماس مستقیم پزشک با بیمار در طول عمل است. ۳.پایش از راه دور : ارسال online یا offline تصاویر پزشکی، سیگنالهای حیاتی بیمار به صورت ویدئوکنفرانس، از روشهای عمده پایش از راه دور است. ۵.پرونده الکترونیک بیمار: پرونده الکترونیک بیمار مدرکی است که عمدتاً مراقبتهای دورهای ارائه شده به وسیلهٔ مراکز درمانی را توصیف میکند و در بیمارستان و سایر مراکز ارائه خدمات درمانی مثل واحدهای تخصصی یا مراکز بهداشت ذهنی نیز ایجاد میشود. حیات، بخشی دارد که آن بخش این نیرو و توان را به انسان تزریق میکند. IMS دادهها را بر اساس سلسله مراتب مرتب میکند اما در دههی 70، تد کاد (Ted Codd)، به عنوان جایگزین، مدل حافظه رابطهای را بر اساس نظریه مجموعهها پیشنهاد کرد و منطبق بر منطق و مفاهیم شناخته شده از جداول، ردیفها و ستونها بود. تا سال 2002 بیشتر اطلاعات ذخیره شده بر روی دستگاه آنالوگ بود امّا همان سال بود که حافظههای دیجیتالی برای اولین بار از آنالوگها پیشی گرفتند تا جایی که در سال 2007، حدود 94% اطلاعات جهان به شکل دیجیتالی نگه داری میشدند.

این مقاله بر روی تازهترین دوره (الکترونیک) تمرکز دارد که در حدود سال ۱۹۴۰ آغاز یافته است. در حال حاضر این تکنولوژی منسوخ شده است. به هر صورت برای دولت در دوران جدید با هر ماهیتی که داشته باشد، کار ویژههای کلان موردتوجه است. منافع چهارچوب دارد. به هر قیمتی به دنبال منافع نیست. ۴.واقعیت مجازی: این بحث کلیه مفاهیم مادی اطراف ما را در بر میگیرد و قابلیت آن را دارد که قسمت زیادی از تعاملات دنیای مادی را شبیهسازی کند. طبق تعریف سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، فناوری اطلاعات و ارتباطات به انواع شبکههای مخابراتی و فناوریهای مورد استفاده در آنها اشاره دارد. گاهى نیز واژه نامبرده به معنى «علم سیاست» به عنوان یک رشته در کنار دیگر رشتههاى علوم انسانى مورد نظر قرار مىگیرد. برای حرکت در مسیر صحیح، از یکطرف درک شرایط و واقعیت های موجود در کشور در حوزه فناوری و از طرفی دیگر الگوبرداری از کشورهای پیشرو در این زمینه از طرفی دیگر، بسیار حائز اهمیت می باشد.

بنابراین همهی مدارس یا دانشآموزان در جایگاهی نیستند که بتوانند از این فناوریها در کلاس استفاده کنند. برای بهکارگیری تبلیغات در هر برنامه سیستمی MIUI، ممکن است شرکای تبلیغاتی سومشخص دادههای تولید شده از فعالیتهای آنلاینتان همچون کلیکها و بازدیدهای تبلیغاتی شما و یا سایر فعالیتها میان تارنماها و برنامههایتان را گردآوری کنند. انیاک توانایی انجام 300 عمل ضرب در هر ثانیه را داشت. در سال 1946 میلادی انیاک (ENIAC) نیز به عنوان یک رایانه همه منظوره الکترونیکی که ۱۳۰۰۰۰ وات انرژی مصرف مینمود و نیز 130 متر مربع جا اشغال میکرد به صورت رسمی پا به این عرصه گذاشت. همچنین این محاسبهگر (کامپیوتر) قادر به ذخیرهی برنامهی خود در حافظه (حافظهی موقت، RAM) نبود و برنامه نویسی با استفاده از شاخهها و سوییچها برای تغییر سیم کشی داخلی انجام میشد. ماشین آزمایشی کوچک مقیاس منچستر (SSEM) نیز اولین محاسبهگر (کامپیوتر) الکترونیکی دیجیتالی قابل توجه بود که توان ذخیرهی اطلاعات در حافظه را داشت که اولین برنامهی خود را در 21 ژوئن 1948 اجرا کرد. محاسبهگر الکترومکانیکی Zuse Z3 که در سال 1941 ساخته شد، اولین محاسبهگر قابل برنامهریزی بود و طبق استانداردهای مدرن اولین ماشینی بود که میتوان آن را یک محاسبهگر قابل برنامه ریزی (کامپیوتر) در نظر گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید