سلسله های چین باستان

وزیر امور خارجه چین همچنین با اعلام حمایت کامل کشورش از مواضع منطقی ایران در قبال سیاستهای قلدرمابانه آمریکا در برجام، سیاست اصولی پکن را ادامه حمایت از مواضع ایران در مذاکرات برجام دانست و تاکید کرد آمریکا باید اشتباه خود در خروج از برجام را جبران کند. بعضی از آنها کامل و برخی تکه های بدون کلمات است . امپراتور ” اینگ جن ” نخستین امپراتور در تاریخ چین است . فرمول «تبديل دشمن به مخالف، و مخالف به ناراضي، و ناراضي به بي اعتنا (خنثي – بي طرف)» از اوست که اينک در سراسر جهان به کار بسته مي شود و دولت ها به جاي مجازات سخت، مخالفان خود را طبق اين فرمول، آرام و خنثي مي کنند بدون اين که انعکاسي داشته باشد و در افراد توليد مقاومت کند. در چین نیز مانند سایر اقتصادهای بزرگ جهان، عواملی همچون قیمت بالای مسکن و هزینههای تحصیلی سنگین طی سالهای اخیر باعث شده است که خانوادهها تمایل چندانی به فرزندآوری نداشته باشند. با وجود آنکه اکنون اسناد چندانی در این مورد در دست نیست ، اما مدارک فراوان مختلف دیگر دانشمندان را در مطالعه فرهنگ سلسله ” شیا ” مساعدت کرده است .

باستان شناسان امیدوارند که روزی بقایای سلسله ” شیا ” را کشف کنند تا با تاریخ این سلسله آشنا شوند . آقای حسین امیرعبداللهیان با تبریک سال نو چینی، سلام جناب آقای رئیسی به رئیس جمهور شی را ابلاغ و با تسلیم پیام کتبی جناب آقای رئیس جمهور به همتای چینی، آن را پیامی مهم در آغاز کار دولت سیزدهم دانست. ولی احتمال دارد که با استقرار دولت بایدن و تقویت اتحاد آمریکا و اروپا، سویه تدافعی در سیاست خارجی چین نسبت به سویه تهاجمی آن، مقداری تقویت شود. پس از پایان انقلاب فرهنگی چین در اکتبر سال ۱۹۷۶، چین به دوره نوین توسعه تاریخی وارد شد. پادشاه سلسله ” شیا ” فرار کرد و در شهر ” نن چائو ” در گذشت و به دنبال آن سلسله ” شیا ” سرنگون شد . اکنون ، بسیاری کارشناسان آشنا با که فرهنگ ” ارلی تو ” در خرابه های ” ارلی تو ” در شهر ” یان شی ” استان ” خه نان ” در جستجوی فرهنگ سلسله ” شیا ” هستند . اما در آن زمان قدرت در دست ” لیو جی ” امپراتریس امپراتور ” هان گائو زو ” بود .

فال بین اسم خود و زمان فال گرفتن و سئوالات را روی این استخوان ها و لاک لاک پشتان حکاکی کرده و سپس با آتش گودال های روی این استخوان ها و لاک ها را می سوزاند . در آن زمان بسیاری کشورهای کوچک در چین وجود داشتند . پروژه های ۲۱۱ و ۹۸۵ در دستور کار قرار گرفتند(در قسمت توسعه آموزش عالی معرفی خواهند شد).دانشگاه ها افتتاح شدند و به دانشجویان برای ورود به دانشگاه ها برای تحصیلات تکمیلی فرصت داده شد. چین پس از عبور از بحران در داخل سعی کرد به مثابه منجی در خارج عمل کند. رشد سریع در چین بطور آشکار نتیجه اصلاحات اقتصادی است. اگر بخواهم در یک جمله بهترین توصیف این اتفاق را ارائه دهم، میتوان بگویم که سیاست چین، دقیقا خلاف کاری است که دولت کشور ما سعی دارد تا از طریق سیاستهای پولی انجام دهد. علاوه بر این ، سلسله ” چین ” نیز اوزان و مقادیر را وحدت بخشید . وی در 22 سالگی بر کشور مدیریت و حملات به شش کشور دیگر و استراتژی وحدت جهان را اجرا کرد .

به تبع آن مبارزه قدرت (انقلاب فرهنگی چین) در سالهای ۱۹۶۶ تا ۱۹۷۶ در حزب کمونیست چین شروع شد. از سال ۱۹۵۶، حزب کمونیست چین به دلیل فقدان تجربه کافی در جریان رهبری اقتصادی و نوسازی چین اشتباهاتی مرتکب شد. وي تا آخرين لحظه عمر از غم مردم عادي و کشاورزان فارغ نبود و براي نويسندگان و اهل فرهنگ و ادب، حتي آنان که روش وي را نمي پسنديدند حقوق ماهانه برقرار کرده بود تا به کار خود در هر گوشه يي که بخواهند (منزل) ادامه دهند. سپس دسته يي از کشاورزان و مردم عادي چين را با خود همراه کرد و انقلاب بزرگي به راه انداخت که به انقلاب کلاه قرمزها(دستار قرمزها) معروف شد. این کشور بزرگترین قدرت تجاری جهان و بزرگترین منبع وام جهانی است، این کشور دارای بزرگترین جمعیت و ارتش جهان است و به مرکز جهانی نوآوری تبدیل شده است. اکنون ، در خرابه های شهر ” این ” جمعا 160 هزار تکه استخوان کشف شده است . چین در عین سیاستهای توسعهطلبانه در عرصه دور، از عرصه جغرافیای نزدیک خود غافل نیست. در مقابل سیاست چین، ناشی از پیشرفت های داخلی و تحولات درونی قدرت است و لذا نفوذ در غرب آسیا، پاسخی به سیاست چرخش آمریکا به شرق آسیا و نزدیک شدن به مرزهای چین است.

دیدگاهتان را بنویسید