دبیر: کشتی لوکوموتیو ورزش ایران است – ورزش سه

کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف در دور اول مسابقات قهرمان جهان نیکلولا کبان از کشور مولداوری را شکست داد و در دور دوم مقابل ماگومدگادجی نوروف از مقدونیه به پیروزی رسید و در دور سوم (نیمه نهایی) علیشیر یرگالی از کشور قزاقستان را با نتیجه 8 بر 1 شکست داد و به فینال مسابقات راه یافت، عبدالرشید سعدالله اف در فینال مسابقات شریف شریف اف کشتی گیر عنوان دار آذربایجانی را با نتیجه 4 بر 0 شکست داد و عنوان قهرمانی جهان در سال 2019 را بدست آورد. این لباس سبک و محکم است و با انعطاف پذیری خود به ورزشکار کمک کند.

او به نحوه ارائه این ارقام در جداول انتقاد کرد و گفت که این مسائل باید در هیئت اجرایی نیز بحث شود. خبرگزاری فارس: دبیر هیئت کشتی آذربایجان غربی گفت: حمایتهای مالی از ورزش کشتی در آذربایجان غربی ضعیف است. معمولاً در این موارد هیئت داوران به کشتی گیر اخطار میدهند و یا اینکه به دلیل تکرار تخطیها به طور کامل کشتی گیر را محروم خواهند کرد. نقض هریک از قوانین منجر به اخطار دادن به کشتیگیر میشود که با گرفتن سه اخطار کشتیگیر را از ادامه مسابقه محروم میشود.

من برای خدا حرف میزنم و نیامده ام که با کسی معامله کنم. نیامدم کسی در برایم باز کند. نیامدم کسی درب را برایم باز کند. کسی نمی تواند منکر این باشد که بار ورزش و وظیفه حفظ آبروی کاروان ایران در رقابت های معتبر بین المللی از جمله بازی های آسیایی و المپیک های مختلف بر عهده کشتی بوده و حالا که IOC کمر به حذف این ورزش بسته، وزارت ورزش ایران باید خیلی زود و البته با برنامه روی ورزش های دیگر تمرکز کند.

همین قدر که محتاج کسی نیستیم، کافی است. البته واژه کستی هم در طی زمان تبدیل به ورزش کشتی شده است و امروزه برای نامیدن این ورزش (کشتی) که زورگری و زور آزمایی است به کار میرود. ورزش هایی که به اندازه کشتی در المپیک شرکت کننده و البته شانس مدال داشته باشد. در حالی که کشتی آزاد کشتی گیران اجازه انجام همین اعمال را دارند. در سبک کشتی فرنگی اولین تذکر به صورت هشدار است و به حریف اجازه انتخاب میدهد که کشتی را در خاک ادامه دهد یا در سرپا . در لحظات پایانی که طاهری سعی می کرد امتیاز برتری را بگیرد، در خاک حریف نشست و نتیجه را 3 بر یک واگذار کرد.

در ثانیه های پایانی فرار رو به عقب کشتی گیر گرجستانی کار دست او داد و دو بار از داوران اخطار دریافت کرد و دو امتیاز هم هر بار به گرایی داده شد. ورزش کشتی برای نخستین بار در سال ۷۰۹ قبل از میلاد مسیح در یونان باستان وارد المپیک شد. دوومیدانی، ژیمناستیک، جودو و شنا با وجود فاصله بسیار زیادی که با سطح اول جهان دارند، نخستین گزینه های ممکن به نظر می رسند. ولی ممکن است برخی دیگر از آنها، به دلیل ترجیحات شخصی، از استفاده از آن خودداری کنند. ولی امکان دارد بعضی ديگر از آن ها، به علت ترجیحات شخصی، از استفاده از آن جلوگیری کنند.

احتمالا برخی از ورزشکاران، به علت حالت فیزیکی خود، به کلاه ایمنی نیاز داشته باشند. شاید تعدادی از ورزشکاران، به دلیل موقعیت فیزیکی خود، به کلاه ایمنی احتیاج داشته باشند. کلاه ایمنی یکی از تجهیزات اختیاری کشتی فرنگی است. به گزارش “ورزش سه”، رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان روزهای 4 تا 6 آبان ماه در شهر بوداپست مجارستان برگزار می شود و آذربایجان هم در کنار ایران همواره یکی از مدعیان در سطح جهان به حساب می آید. تیم منتخب کشتی آزاد ایران در ماه جاری و اسفند ماه حضور در دو تورنمنت دانکلوف بلغارستان و یاشاردوغوی ترکیه را در برنامه دارد.

کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف سال 2015 برای دومین بار عضو تیم ملی روسیه در وزن 86 کیلوگرم شد و در مسابقات جهانی می توان گفت هیچ کشتی گیر نتوانست او را آزار دهد، سعدالله اف در دورهای اول و دوم و سوم کشتی گیران را به راحتی شکست داد اما در مرحله نیمه نهایی به کشی گیر کشورمان علیرضا کریمی برخورد کرد در پایان موفق شد علیرضا کریمی را با نتیجه 6 بر 2 شکست دهد و به فینال مسابقات راه پیدا کنید، وی در دیدار فینال سلیم یاشار از کشور ترکیه را مغلوب کرد و قهرمان جهان در سال 2015 شد.

او خطاب به کشتیگیران، گفت: اشک شوق میریزیم با دیدن بخشی از زحمات شما. وی خطاب به کشتی گیران، گفت: اشک شوق میریزیم با دیدن بخشی از زحمات شما. کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف در مسابقات کشتی قهرمانی جهان در وزن 97 کیلوگرم در دور اول کشتی گیر ماگومدگاژی نوروف از مقدونیه را شکست داد و در دور دوم کشتی گیر مامد ابراگیموف از کشور قزاقستان را شکست داد و در دور سوم کشتی گیر ماگومد ابراگیموف از کشور ازبکستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی رفت و عبدالرشید سعدالله اف در نیمه نهایی الیزبار اودیکادزه از کشور گرجستان را هم با اقتدار شکست داد.

یوسفی در تایم اول فشار زیادی به حریف وارد کرد، اما داوران یک اخطار به او دادند و یک امتیاز به حریف. برای مثال، اگر کشتی گیر بتواند حریف را از تشک بلند کند، طوری که پاهای حریف بالاتر از سر او باشند، معمولاً ۵ امتیاز را کسب میکند. سعدالله اف در سال 2017 در مسابقات قهرمانی جهان سال 2017 در وزن 97 کیلوگرم شرکت کرد و در دور نخست لوئیس میگوئل پرز از دومینیک را مغلوب کرد، در دور دوم متئوسز فیلیچک از کشور لهستان را مغلوب کرد و در دور سوم و چهارم به ترتیب الیزبار اودیکادزه از کشور گرجستان و گئورگی کتویف کشور ارمنستان را مغلوب خود کرد و به فینال مسابقات راه پیدا کرد که حریف او در فینال کایل اسنایدر آمریکایی بود.

بار دوم داوران در حالی دو امتیاز به گرایی دادند که یک ثانیه به پایان کشتی باقی مانده بود. اگر کشتیگیری سه اخطاره شود، مسابقه قطع میشود و حریفش با امتیاز ضربه فنی برنده میشود. بیرون رفتن حریف از تشک و پوئن اخطار تنها یک امتیاز خواهد داشت. کشتی فرنگی یک ورزش رزمی است و مسابقات آن روی یک تشک گرد برپا ميشود . با تأسیس اداره تربیت بدنی و اجباری شدن ورزش در مدارس و پادگانهای نظامی، جوانان کشتیگیر از زورخانهها روی به میدانهای ورزش نهادند و با اصول جدید و تحت تعلیم پهلوانان و مربیان قدیم و جدید به تمرین پرداختند.

امیدوارم این درایت در دوره جدید وزارت بوجود بیاید و سعی کنیم با صبر و مدیریت استراتژیک برنامهها را جلوببریم. در اساسنامه آمده که اعضا مجمع برای یک دوره چهار ساله انتخاب شدهاند. صالحی امیری تصریح کرد: اساسنامه کمیته ایراد داشت و اصطلاحاتی صورت گرفت و از من انرژی زیادی گرفت. با رواج یافتن ورزش محبوب کشتی در یونان مسابقات مربوط به آن از سال 704 قبل از میلاد به مواد پنجگانه مسابقات بازیهای المپیک باستان افزوده شد. خبر خوش اینکه مدال آوران ورزش در المپیک و پارالمپیک با مقام معظم رهبری دیدار داشته باشند. به گزارش تسنیم ، این خبر میتواند ناامیدکننده ترین خبر تاریخ ورزش ایران باشد.

خدا را شاهد میگیرم وقتی این پیست دومیدانی را در کمپ تیمهای ملی کشتی دیدم ذوق کردم. سعدالله اف در رابطه با این موضوع می گوید:مادرم مخالف کشتی گیر شدن من بود و دوست داشت من پزشک شوم اما بعد از ورودم به ورزش کشتی حمایتم کرد و در نخستین موفقیتم نیز مبلغ 300 روبل به من جایزه داد. باشگاه پولاد نخستین باشگاه ورزشی در ایران است که در سال ۱۳۰۰ توسط حسین رضی زاده (آقاشریف) در خیابان شاهپور (وحدت اسلامی) تأسیس شد.

مربیان روسیه عبدالرشید سعدالله اف را برای محک زدن به مسابقات ایوان یارگین و جام یاشار دوغو فرستادند که کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف در هر دو مسابقات فوق العاده ظاهر شد و قهرمان این مسابقات شد. فرقی نمیکند کجا باشم یا مسابقات کشتی در کدام کشور برگزار شود. کشتی در دو زمان ۳ دقیقهای برگزار میشود. هرچند فنلاند، سوئد و مجارستان نیز موفقیتهای بسیاری را در این ورزش به دست آورده اند، اما این اتحاد جماهیر شوروی است که در صدر جدول کسب مدالهای مسابقات کشتی فرنگی قرار دارد.

وی جزو چهره های عنوان دار و مشهور کشتی جهان می باشد که می توان گفت عبدالرشید سعدالله اف این توانایی را دارد که در آینده تعداد بسیاری از رکوردهای کشتی در جهان را جا به جا کند. وی اعلام کرده از برخوردهای سیاسی درخصوص این مبارزه دوستانه انتقاد دارد و اگر بنا به عدم اعزام بود تیم را برای گرفتن ویزا به دبی نمیفرستاد اما برخوردهای صورت گرفته باعث شده تا او به لغو سفر رضایت دهد. از مشهورترین پهلوانان و کشتی گیران یونان در قرن ششم پیش از میلاد پهلوانی بود به نام میلو از اهالی کروتون .

هیچ کمکی از سوی ارگانهای دولتی به من نشده و با هزینه شخصی این کار را انجام میدهم. معمولاً دوبنده را با استفاده از مادهای به نام لیکرا تولید میکنند. استفاده حرکاتی مانند لگد زدن، مشت زدن، کله زدن و گرفتن دوبنده ممنوع است. پس اگر چنين موقعیتی پیش آید، کشتی گیر میتواند از” خون بند”( که داخل دوبنده خود قرار داده اند) براي بند آوردن جریان خون استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید