خرید لوازم کشتی

اجرای فنون زیبا در کشتی آزاد در سرپا و خاک اگر به درستی اجرا شوند 5 امتیاز خواهد داشت. شایعترین آسیب های ورزشی در کشتی موقع زمین خوردن ایجاد میشود و شایعترین محل های آسیب در کشتی سر و گردن، شانه و زانو است. وقفه های کوتاه مدتی که مثلاً کشتی گیر به جهت رسیدگی به آسیب دیدگی خود از تشک خارج میشود در حدی نیست که عضلات قادر به ریکاوری گردند. در لغت به معنای کمان نرم و سست و به عنوان نمادی از کمان جنگاوران شناخته شده است. که هرکدام ازاین فنون ها امتیازات مخصوص به خود را دارد و مجری فن ها در مسابقات بین المللی با به اجرا گذاشتن این فنون، بعنوان فنی ترین کشتی گیر شناخته می شود که برای یک کشتیگیر می تواند امتیاز به خصوصی باشد.

رگ به رگ شدن و پیچ خوردن مچ پا که منجر به کشیدگی تاندون ها می شود نیز در کشتی گیران دیده می شود. فواید جسمانی آن افزایش قدرت در گروه عضلات بالا تنه ، عضلات کمربند شانه ای و اندام فوقانی، افزایش قدرت گروه عضلات خم و راست کننده گردنی، افزایش قدرت استاتیک عضلات پا و کمر، افزایش هماهنگی عصب و عضله و بهبود عکس العمل به ویژه در میل بازی می باشد. شکل ظاهری کباده، کمان بدون تیر است و برای کشیدن کمان، تمرینی مناسب و امروزه ورزشی مفید می باشد فوایید جسمانی همچون افزایش قدرت در گروه عضلات بالا تنه ، عضلات کمربند شانه ای و اندام فوقانی، افزایش قدرت گروه عضلات خم و راست کننده گردنی، افزایش قدرت استاتیک عضلات پا و کمر دارد.

در 97 کیلو نیز با وجود قهرمانی بیچون و چرای رضا یزدانی، حامد طالبیزرینکمر با فیزیک مناسب خود میتواند تهدیدی جدی برای قهرمان جهان به حساب آید.اما در کشتی فرنگی و جایی که بشیر باباجانزاده ترجیح داد از مبارزه مستقیم با بهنام مهدیزاده در سنگین وزن رویگردان باشد تا این جوان خوش آتیه با برتری کامل به مقام نخست برسد، قاسم رضایی قهرمان المپیک به مهدی علیاری باخت تا ثابت شود دوری از میادین رهآورد خوبی برایش به همراه نداشته است. محمد متقینیا، دارنده مدال برنز جوانان جهان نیز از دیگر مدعیان اصلی در این وزن به حساب میآید.

در قاره آسیا نیز ورزش کشتی در میان قبایل و ایلات محبوبیت زیادی کسب کرد و این محبوبیت در کشورهای ژاپن، ایران، هند و مغولستان از مناطق دیگر بیشتر بود و است. هر چند طی این همه سال نیز مرز بین برگزاری رقابتهای انتخابی تیم ملی و مصلحتهای کشتی، فاصله زیاد بوده است، اما بهطور طبیعی وقتی فدراسیون صرف نگاه قانونمندی را مورد توجه قرار داده، باید به نتایج رقابتهای انتخابی نیز تحت هر شرایطی پایبند باشد تا به مرور زمان برای همه جا بیفتد که اگر مسابقههای انتخابی تیم ملی را به هر دلیلی از دست بدهند، جایی در ترکیب تیمهای ملی برای حضور در رقابتهای مهم جهانی و آسیایی نخواهند داشت.

برای مشاهده یکی از محبوب ترین ورزش ها در بین سایر ورزش های آسیایی مانند هاکی ، کبدی و فوتبال که مانند فوتبال بازی می شود ، باید از هاتستار دیدن کنید. درست است در ورزش باستانی، اداوات کاربردی، الهام گرفته شده از ادوات جنگی است، مثلاً «میل» صورت تغییر یافته گرز است، «کباده» همان «کمان» است، «سنگ زورخانه» همان «سپر» است و «طبل زورخانه» یادآور طبل جنگی یا همان کوس است و گود زورخونه محلی برای پرورش تن و روح اما در این میان خواندن اشعار هم حکم همان رجزخوانی میادین جنگی را به خوبی ایفا کرده است با این تفاوت که در اشعار رجزخوانی هدف ترساندن حریف و غلبه بر او بوده، اما در اشعار زورخانه ها هدف القای توان و نیرو به ورزش کاران است که در این میان اشعار مورد نظر را با چاشنی پند و اندرز در مسیر غلبه بر نفس در نظر گرفتند.

از قدیم بومیان این منطقه برای این کشتی اهمیت خاصی قائل بودند و در پرورش پهلوانان این رشته میکوشیدند. نوای دهل و سورنا صدایی برای خبردادن برای شروع کشتی است و از مردم میخواهد که جمع شوند و کشتی را تماشا کنند. تحقیقات نشان داده است که با شروع فعالیت سنگین ورزشی، فقط پس از چند ثانیه، بدنبال شروع فعالیت سیستم اسید لاکتیک، این ماده در سلولهای عضلات ترشح و سپس در جریان خون دیده میشود. در حین کشتی نوای سرنا و دهل یا قشمه و دهل بخشیها با ریتم خاصی شروع شده و به تدریج که کشتی اوج میگیرد ریتم آن نیز تندتر میشود و وقتی زورآزمایی کشتی گیران به اوج میرسد و بر سرعت چوب طبل و سرنا افزوده میشود.

شکل میل مانند مخروط و بعضا استوانه است و امروزه از چوب ساخته می شود میل در ابعاد و اوزان مختلف ساخته می شود که کاربردهای آنها برای سنین مختلف جهت میل گیری و میل بازی متفاوت است و بستگی به وزن و فیزیک بدن افراد دارد. ابعاد تشک های ورزشی، باید ابعاد 12 در 12 متر یا یک هشت ضلعی با قطر 12 متر باشد. سایت ها و فروشگاه های گوناگون ورزشی، برای راحتی کار شما، فاکتورها و عواملی که درخرید لوازم کشتی می تواند شما را کمک کند، معرفی کرده است. در میل هایی که برای میل گیری ساخته می شوند، میل ها مخروطی شکل هستند.

در کشتی آزاد همینطور که از نامش پیداست اجرای تمامی فنون آزاد است. ما نمی توانستیم از تیم ۱۰ نفره سه نفر را نبریم چون بعد از آن همه ایراد می گرفتند، اما توقع نداشته باشید عزت یک بچه مسلمان و کشور را از بین ببرم، حتما از حیثیت کشتی و ایران دفاع میکنم و هرچه می خواهند بگویند، مهم نیست. چه در غیر این صورت اگر فدراسیون بخواهد در همین ابتدای راه، نتایج مسابقههای انتخابی را مشمول بند و تبصره و تفکرات مصلحتی در کشتی کند، اساس مسابقههای دو روزه برگزار شده در قزوین زیرسوال خواهد رفت. سر و صورت کشتی گیر در معرض اسیب پذیری جدّي هستند.

چگونه می توان یک مسابقه کشتی کج را برنده شد؟ در کشتی گاردها در زمان حمله بسیار مهم هستند چراکه وقتی گارد از ماقبل و طرفین برای حریف بسته شود در عین دفاع کردن می توان روزنه ای برای حمله به حریف مقابل پیدا کرد. در این مسابقات با اعطای جوایز نمادین از فرهنگ روستایی و عشایری یاد میشود، طوری که معمولاً به قهرمان این رقابتها یک رأس گوسفند (قوچ) و به نفر دوم یک قالیچه تعلق میگیرد. در حال حاضر فدراسیون ورزشهای روستایی و عشایری در تقویم خود، مسابقههای معظم روز ۱۴ فروردین گود کشی (چشمه زینلخان) شهر اسفراین را به عنوان مسابقه قهرمانی کشور به رسمیت میشناسد.

چنانچه اکثر گودهای کشتی با چوخه کنونی که از قدیم دایر بوده اند، مانند گود زیارتگاه سلطان زیرابه در روستای امام وردی خان قوچان، گود روستای رهورد در قوچان، گود چشمه زینل خان در اسفراین، گود امام مرشد در فاروج و دیگر گودها که در مناطق تفریحی و دامان طبیعت قرار دارند. از زمان های دور، زور آزمایی کردن و پنجه درپنجه انداختن و به خاک نشاندن حریف و پیروزی نمادین یک پهلوان و قهرمان در سراسر دنیا وجود داشته.

او درباره سفر تیم ملی به آمریکا و مشکل دریافت ویزا گفت: اگر به من یا یک نفر از همراهان و بچهها ویزا ندهند نمیرویم. همانند 16 بار قبلی که ایران از سال 1995 در ایالات متحده به رقابت پرداخته است، این رویداد نیز برای حسن نیت از طریق ورزش و به عنوان فرصتی برای ورزشکاران دو کشور برای رقابت در بالاترین سطح بوده است. کیلوگرم رقابت برگزار میشود. مسابقات کشتی با چوخه خراسان قبل از آمدن روی تشک در سرای خانها، عروسیها، روز عید فطر و ۱۴ فروردین روی چمن و خاک نرم برگزار میشد.

کشتی با چوخه بهطور سنتی در مراسم عروسی، ایام نوروز و بسیاری از مراسم محلی برگزار میشود. طبق آثار و کتیبه هایی که از حدود هزار سال قبل به جایی مانده ثابت می کند که کشتی آزاد در میان مصریان و آشوریان رواج بسیاری داشته و دارای قاعده و مقررات خاصی بوده است. وقتی از رسول سؤال کردیم آیا حاضر است دوباره مسئولیت فنی یا اجرایی را همچون گذشته در فدراسیون کشتی بر عهده بگیرد در جواب گفت که به هیچ عنوان حاضر نیست از این پس حتی کمترین نقشی در کشتی ایران داشته باشد. در یونان باستان مربیان مراحل اجرای فنون کشتی را بر روی کاغذ پاپیروس نقاشی می کردند و به کمک آنها شاگردان خود کشتی می آموختند.

دیدگاهتان را بنویسید